PROPOZICE

Lesní klub U Tří Veverek, Přemyslova 21, 500 08 Nový Hradec Králové

Termín

sobota 9. 12. 2017

Trasa

10,549 m nebo 5,274 m

Převýšení

120 m nebo 60 m

Prezentace

od 09:00 do 11:30

Start dětských tras

od 10:30

Start dospěláci

12:00

„The only good pace is suicide pace, and today's a good day to die.“
Steve Prefontaine

Trasa závodu

Trasa hlavního závodu vede po zpevněných i nezpevněných lesních cestách. Ať to budou úzké měkké lesní pěšinky či drolivé cesty plné drobného štěrku, tak se nepřestávej kochat. Závod se sestává ze dvou cca 5km okruhů. Při náběhu do druhého okruhu bude možnost využít skromné občerstvovací stanice. Pro Tvůj mohutný finiš je připraven opravdu jen kousek asfaltového úseku, který tvoří pouhé 2 % celkové trasy. Značení závodu bude provedeno na stromech tzv. ,,mlíkem" (páska), doplněné o šipky z mouky na zemi. Jednotlivé kilometry budou označeny.

Poloviční trasa je tvořena jedním okruhem s asfaltovým finišem (u poloviční tratě budou vyhlašovány pouze kategorie ,,Muži" a ,,Ženy" bez rozdílu věku).

Dětské závody se uskuteční na zpevněných lesních cestách. Dle věku a počtu malých závodníků budou trasy zvoleny v rozmezí 100-1000 m.

  • Chlapci M39
  • Muži >M39
  • Dívky Z29
  • Ženy >Z29

Speciální kategorií bude ,,Máma & táta na plný úvazek" = 2 a více dětí (pouze hlavní závod na trati 1/4 maratonu).

Z každé kategorie budou vyhlašovány standardně první tři místa.

Co před a co po závodě

Prostor zázemí závodu se nachází v areálu ,,Lesního dětského klubu U Tří veverek", který je celý oplocen.

V prostoru zázemí závodu pro Tebe bude připravena registrační kancelář, kde bude povinné se odprezentovat, případně na místě dopřihlásit, pokud si to neprovedl elektronicky.

Dále bude na místě krytá úschovna pro Tvoje osobní věcí. Na Tvoje fyziologické potřeby bude též myšleno pomocí mobilních toalet.

Dámy, ženy, slečny budou mít připravenou stylovou převlékárnu. Muži, chlapci, kluci to zvládnou venku u plotu, auta, doma, kdekoli jinde (díky Honzo B.).

Jelikož se závod koná v prosinci, budou po areálu zapáleny ohně, aby ses mohl Ty, Tvoje žena/muž a děti případně trochu ohřát. Ale nechme se překvapit, co nám příroda nachystá.

Občerstvení bude bohaté. Na své si jistě přijdou jak kytkožrouti, tak i pojídači zvířat. Káva bude výběrová, tu zajistí kavárna Kraft . Jistě zahřeje nejen u srdíčka i nabídka teplých nápojů, které budou jak s alkoholem, tak i bez. Na zahřátí jistě pomůže i vydatná polévka či buřt na klacku opečený. Děti se budou moci těšit na opékání ,,hadů". Co se týče nějakých rychlých cukrů, bude to tam jako v cukrárně.

Po Tvém doběhu bude na umocnění dobré nálady připraven koncert, následovaný vyhlášením výsledků dle jednotlivých kategorií.

Doprava a parkování

Upřednostňujeme dopravu na závod MHD (především u ,,domácích" závodníků se tato varianta nabízí, nicméně ne vždy to rodinné konstelace dovolí). Ať z vlakového, tak autobusového hlavního nádraží jedou na Nový Hradec Králové (takto se jmenuje i zástavka MHD) přímé trolejbusové linky 1 a 2 (ideální i pro přespolní - v sobotu se nastupuje do vozu předními dveřmi, jízdenku za 25 Kč je možné zakoupit i u řidiče). Odtud to je pěšky do zázemí závodu (modrý puntík) 700 m.

Pokud se rozhodnete na závod přicestovat automobilem, budou pro Vás připraveny dvě parkoviště (fialové puntíky). Zde prosím respektujte pokynů pořadatelů, kteří budou provoz na parkovištích řídit.